Reference

Co o mém přístupu a přínosu pro ně říkají samotní mí klienti?

Sportovní trénink i soukromý život

Mým problémem bylo to, že jsem v závodech nebyl schopný podat výkon, který by odpovídal mým schopnostem a vloženému úsilí při tréninku. Pavla Plocha jsem si vybral především proto, že byl sám vrcholovým sportovcem a doufal jsem, že si tak budeme lépe rozumět. Díky přístupu přátelské konverzace jsem se časem dokázal při našich setkáních uvolnit a postupně si tak uvědomovat svůj problém. Výsledný efekt bych řekl, že předčil mé očekávání. Sice jsem ZATÍM:) nevyhrál Mistrovství světa ani Olympijské hry, ale mé výsledky se zlepšily a HLAVNĚ si dokážu závody, tréninky a v podstatě celý svůj život lépe užívat a cítím se lépe i po zdravotní stránce. S mottem Pavla “Klíčem je být sám sebou…” naprosto souhlasím. Nicméně jak už to tak bývá, klíčem k tomuto klíči je cesta, kterou si musíme projít a se kterou mi Pavel pomohl.

Luboš H., vrcholový sportovec   

 

Přestože mám na svém kontě řadu významných sportovních úspěchů, pronásledovaly mne v posledních letech pochyby o sobě samé a bojovala jsem s nízkou sebedůvěrou a přílišnou zodpovědností. Omezovalo to můj závodní výkon, každý neúspěch tyto pocity posiloval a úspěchy jsem připisovala spíš náhodě. Sportovní složku přípravy mám zajištěnou co možná nejprofesionálněji a cítila jsem, že profesionální přístup a nadhled by mi možná mohl pomoci i v oblasti psychiky. V průběhu několika měsíců mezi dvěma závodními sezónami mě Pavel při našich setkáních směroval od analýzy minulosti – úspěšných momentů i chyb – k soustředění se na přítomnost. Naučila jsem se cíleně vnášet do svého denního tréninkového i předzávodního programu co nejvíc pozitiv (činností a lidí, které mám ráda) a z celkově dobrého pocitu pak čerpat energii. Více důvěřuji své intuici, kterou jsem dříve často přebíjela rozumovými důvody, proč něco dělat jinak. Nezměnila jsem se, spíš posunula správným směrem. Negativní emoce, pocit nepohody i stresující situace samozřejmě čas od času přijdou, ale zvládám je snáz, rychleji a hlavně aktivněji.

S.H., vrcholová sportovkyně  

 

K mentálnímu tréninku jsem se nejprve stavěl velmi skepticky, říkal jsem si, že mi žádná forma “psychoterapie” přece nemůže pomoct. Nicméně jsem to zkusil, aniž bych očekával nějaké výsledky. O to víc mě překvapilo, když jsem si sám po několika sezeních začal výsledky uvědomovat, a to bez nějakých nepříjemných rozhovorů nebo vtíravých metod. Za půl roku tréninku u Pavla Plocha jsem udělal výrazné pokroky ve sportu, ve studiu i v osobním životě, naučil jsem se zodpovědněji stavět ke složitým a náročným situacím a překonávat své hranice. Pavel Ploch mi ukázal, že “když se chce, tak to jde”.

Pavel Ch., kickboxer

 

Soukromý život:

Mojím hlavným problémom v istom období boli pocity ohrozenia a s tým súvisiace stavy úzkosti, ktoré ma obmedzovali v životě a bránili mi v mojom autentickom prejave. Aj vdaka mentálnym tréningom a kickboxu s Pavlem som sa dokázala posunúť dopredu. Po polročnom tréningu som schopna spontánnejšie a zodpovednejšie reagovat na každodenné situácie. Hlavným heslom Pavla je tělesná a duševná harmónia, čo sa potvrdzuje aj v mojom prípade. Cítim sa vitálnejšia, spokojenejšia a vyrovnanejšia, pretože sa mi podarilo oslobodiť od velmi nepríjemných pocitov a konečne si zažiť pocit, že to ide. Moje vztahy s okolím sa zlepšili, aj preto som s výsledkami koučingu nadmieru spokojná. Teším se na ďalšiu spoluprácu. Pracovať na sebe ma baví.

Andrea K. ,  administrativní zaměstnanec

Profesní & soukromý život:

Spolupráci s panem Plochem mohu jenom doporučit. Vyhledal jsem jeho podporu a umění navést člověka na správnou cestu po problémech v pracovním a osobním životě. Pan Ploch se snaží hodně naslouchat a spolupracuje s lidmi na velice přátelské, ale přitom profesionální úrovni. Dokáže člověka nabudit a poradit mu, jak se má zachovat a jaké kroky přijmout k dosažení cíle. Člověka se snaží namotivovat a dovést ho do stavu, v kterém je schopen samostatné pojmenovat své problémy a pak společně hledá řešení. Dokáže poradit v rámci mentální, ale i fyzické stránky života. Jeho rady jsou stručné, ale účinné. Hlavní myšlenka mentálního tréninku ” Na mentálním tréninku nic nemusíte, existuje jen to, co můžete a chcete” hodně pomáha účastníkovi měnit věci, které chce, a ve kterých si myslí, že by se měly změnit. Osobně jsem po absolvování 4 měsíční spolupráce nabyl pocitu větší sebedůvěry a byl schopen změnit věci v životě, které vypadaly zpočátku moc komplikovaně. Pana Plocha doporučuji každému, kdo hledá kontakt s úspěšným a empatickým člověkem. Dá se s ním dohodnout a když jste férový, tak se ze setkání může vyklubat zajímavý synergický efekt.

Štefan K., manager

Profesní & Business:

Pavla jsem znal už delší dobu a vždycky mě překvapoval svými sportovními výkony. Že jsem se stal ale jeho klientem byla víceméně náhoda, za kterou jsem nyní velice rád. I když bojová umění, včetně kickboxu, zažívají boom při prosazování do civilního života, tak jsem si rozhodně nemyslel, že by to mohlo přinést něco i mě. O to více mě překvapilo, že to Pavel dokázal. Je pravda, že život je občas také boj (a v businessu zvlášť), ale Pavel mi ukázal, že “bojování” není jen o správných dovednostech, ale hlavně o moudrosti, motivaci, sebeuvědomění si, ale i trpělivosti a samozřejmě taktice. Díky tomu mi Pavel pomohl najít cestu, jak se posunout  nejen v profesním životě o pořádný kus dál.

Václav Č.,  project manager